Według danych podawanych przez jedne z bardziej wiarygodnych portali informacyjnych, prawie 3 tys. klientów zainwestowało około pół miliarda złotych w „produkty finansowe” oferowane przez spółkę Aforti. W ostatnim czasie był to dość popularny kierunek inwestycyjny, z którego korzystało stosunkowo wiele osób zainteresowanych lokowaniem kapitału. Atrakcyjne były m.in. wysokie odsetki wypłacane co miesiąc. Obecnie spółka nie wypłaca już niestety odsetek ani nie zwraca pieniędzy. Na czym polega sprawa spółki Aforti Holding SA? Na co obecnie mogą liczyć poszkodowani w sprawie? Dowiedz się więcej, właśnie w tym artykule.
Aforti założone zostało w 2009 roku. Natomiast dopiero po 3 latach, czyli w 2017 roku podpisało trzyletnią umowę sponsorską z Lechem Poznań. Dzięki temu logo podmiotu pojawiło się na koszulkach tego klubu. Pełniło w ten sposób w znacznym stopniu funkcję uprawdopodabniającą dla przyszłych klientów spółki. Współpraca zakończyła się z kolei przed sezonem 2020/2021. To właśnie ten okres uznawany jest za czas największej popularności Aforti. Według przybliżonych szacunków produkty finansowe cieszyły się szczególnym zainteresowaniem ze strony co najmniej 3000 osób, które zdecydowały się zainwestować co najmniej 500 mln zł. Niestety na ten moment odsetki, które dotyhczas były wypłacane klientów, nie są zwracane. Dodatkowo Aforti obiecywało prowizje pracownikom spółki i doradcom finansowym. Te środki również aż do teraz nie zostały przekazane.
Aforti Holding prawdziwą działalność rozpoczęła w 2019 roku po porażce GetBack. Klienci wpłacali pieniądze, a w zamian otrzymywali zabezpieczenie w postaci weksli inwestycyjnych i co miesiąc odsetki. Wszystko działało jak należy do III kwartału 2022 r., gdy zaczęły się pojawiać pierwsze problemy z wypłatami. Klienci Aforti początkowo otrzymywali duże odsetki za zainwestowane pieniądze, a potem już nie. W ostatnim czasie pojawiły się problemy. Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła notowania akcji Aforti na rynku New Connect. Sama spółka musiała więc przenieść się z reprezentacyjnej siedziby w Warszawie do mniejszego biurowca.
W ciągu ostatnich miesięcy UOKiK i KNF wydały ostrzeżenia dotyczące Aforti. UOKiK rozpoczął postępowanie przeciwko firmie, ponieważ oferowała konsumentom weksle w celu pozyskania kapitału. Grozi za to Aforti kara do 10% obrotu. Z kolei KNF wycofał zezwolenie na prowadzenie działalności maklerskiej przez Aforti Securities SA z powodu naruszeń przepisów dotyczących adekwatności kapitałowej.
Proponuję więc, abyś skontaktował się ze mną telefonicznie lub mailowo. Na ten moment obserwuję dalszy rozwój sytuacji. Pozwoli to następnie pomóc osobom, które zgłoszą do mnie swoją sprawę. Jeśli masz pytania lub wątpliwości w zakresie Aforti, to zapraszam do kontaktu. Postaram się dokonać indywidualnej analizy Twojego problemu i następnie zasugerować możliwie najbardziej kompleksowe rozwiązanie.
Autor: Wiktor Kacperski